KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15706051
nr 1570 6051
Paul Marcel Souza
(1918-2007), USA
Oljemålning, "Wash day". Signerad. Olja på pannå, 35x44 cm, yttermått inklusive ram: 45x55 cm
Paul Marcel Souza, amerikansk konstnär född 1918, död 2007.
måndag 16 oktober 2023
kl 19:02:53
Paul Marcel Souza
Läs mer om Paul Marcel Souza